Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", Linda Evans jest jedną z ikon lat 80. ubiegłego wieku. Aktorka zyskała popularność dzięki roli Krystle Carrington w uwielbianym przez widzów na całym świecie serialu "Dynastia". Jej życie nie było usłane różami, ale każda przeciwność, z jaką przyszło się jej mierzyć, czyniła ją silniejszą. Twarz Evans znali wszyscy. Jak aktorka wygląda dziś?

Nie zawsze było łatwo

Linda Evans w jednym z wywiadó przyznała, że nie planowała kariery aktorskiej, bo jej wielkim marzeniem było spełnianie się w roli żony i matki. Niestety los bywa przekorny i Evans nigdy nie udało się stworzyć wymarzonego domu. Zaczęła za to swoją przygodę z aktorstwem.

Pierwszy raz pojawiła się przed kamerą, mając zaledwie 15 lat. Jak zdradziła, poszła dla towarzystwa z koleżanką na casting do reklamy. Tam zauważył ją reżyser. Jak zdradziła w jednym z wywiadów, nie mogła odrzucić szansy na zarobek, bo jej rodzina znajdowała się wtedy w trudnej sytuacji - jej ojciec zmarł niedawno na raka i brakowało im pieniędzy.

Debiutowała na srebrnym ekranie w 1960 roku, kiedy wystąpiła w sitcomie "Bachelor Father". Potem wystąpiła w serialu "The Big Valley", na planie którego poznała Johna Dereka. Jakiś czas później się pobrali. 16 lat starszy Derek mocno ograniczył jej aktywność zawodową. Niestety ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Rozwidli się po tym, jak Derek zakochał się w innej.

W lipcu 1975 roku stanęła ponownie na ślubnym kobiercu. Tym razem jej wybrankiem był agent nieruchomości Stan Herman. "Pragnęłam być żoną i matką. Nie udało się. Miałam 38 lat i drugą porażkę za sobą, więc pomyślałam: Małżeństwo nie jest dla mnie. Wychodzę za mąż i rozwodzę jak Elizabeth Taylor. Chyba pora skupić się na karierze" - wyznała w wywiadzie.

Po "Dynastii" nie było lepiej

Duży rozgłos Lindzie Evans przyniósł występ w "Dynastii". Niestety po zakończeniu produkcji, nie było już tak kolorowo. Aktorka zmagała się z depresją i wycofała się z życia publicznego. Kiedy udało jej się z tym problemem uporać, pojawiły się kolejne. Cierpiała na poważne schorzenie kręgosłupa, a leczenie sprawiło, że straciła włosy.

W 2014 roku została zatrzymana przez policję, po tym, jak wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie aktorce udało się wyjść na prostą. W 2021 roku wystąpiła w filmie "Łabędzi śpiew", a dziś - 18 listopada - świętuje swoje 80. urodziny. Na zdjęciu poniżej, możecie zobaczyć jak dziś wygląda gwiazda "Dynastii".

Wy też należycie do grona fanów roli Lindy Evans w "Dynastii"?

To też możę cię zaineteresować: Tak synowie Pauliny Smaszcz i Macieja Kurzajewskiego trakutują Katarzynę Cichopek. Dla wielu będzie to spore zaskoczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ten nawóz sprawi, że storczyk obsypie się kwiatami. Roślina będzie kwitnąć cały rok

O tym się mówi: Rodzina królewska szykuje się do pierwszych świąt bez królowej Elżbiety II. Czy na dworze pojawią się książę Harry i Meghan Markle