Jak podaje portal "Wirtualna Polska", w Nowym Jorku w wieku 85. lat zmarł Maciej Kossowski. Jego hity "Dwudziestolatki" czy "Wakacje z blondynką" nuciły całe pokolenia Polaków. Artysta wyemigrował do Stanów Zjednoczonych pod koniec lat 60. ubiegłego wieku.

Nie żyje Maciej Kossowski

Informację o śmierci Macieja Kossowskiego przekazał jednemu z polonijnych magazynów w Stanach Zjednocznych sąsiad artysty - Paul Redelat. W liście wysłanym do redakcji mężczyzna zdradził, że znał Kossakowskiego od trzech dekad, bo byli sąsiadami.

Redelat wskazał, że Maciej Kossowski zmarł w niedzielę 30 października 2022 roku około godziny 13 w New York Presbyterian / Weill Cornell Medical Center. Sąsiad piosenkarza dodał, że Kossowski zmarł samotnie, bez przyjaciół i rodziny. Okazauje się, że Redelat był jedyną osobą, z którą piosenkarz utrzymywał kontakt.

Paul Redelat był też jedyną osobą, która odwiedzała Kossowskiego w szpitalu. "(...) oto jest człowiek, który kiedyś był kochany i podziwiany przez setki tysięcy ludzi w Polsce za swoją muzykę w latach 60. i 70., a tu umiera w samotności" - przyznał we wspomnianym liście.

Maciej Kossowski/YouTube @Wiadomości o celebrytach
Maciej Kossowski/YouTube @Wiadomości o celebrytach
Maciej Kossowski/YouTube @Wiadomości o celebrytach

Kim był Maciej Kossowski?

Maciej Kossowski przyszedł na świat 11 lutego 1937 roku w Grudziądzu. Był nie tylko piosenkarzem, ale także trębaczem, kompozytorem i aranżerem. Wśród zespołów, z jakimi współpracował Kossowski znajdowały się tak znane grupy, jak Czarwono-Czarni i Tajfuny.

Do najbardziej znanych piosenek wykonywanych przez Macieja Kossowskiego zaliczają się utwory "Dwudziestolatki", "Wakacje z Blondynką" i "Nie mówię żegnaj".

Maciej Kossowski/YouTube @Robert Mindenski
Maciej Kossowski/YouTube @Robert Mindenski
Maciej Kossowski/YouTube @Robert Mindenski

Pod koniec lat 60. artysta postanowił wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, gdzie założył zespół instrumentalny, z którym występował w lokalnych klubach. Ostatni jego występ w Polsce, odbył się w 2012 roku. Pojawił się wówczas na koncercie z okazji święta jego rodzinnego miasta.

A wam, który utwór Macieja Kossowskiego najbardziej zapadł w pamięć?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące wyznanie księcia Harry'ego obiegła media. Prawda na ten temat okazała się inna niż wszyscy myśleli. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W tym mieście może poznać datę swojego odejścia. Może śmiało uchodzić za stolicę duchów w naszym kraju

O tym się mówi: Żona Dawida Kubackiego przekazała radosną nowinę. Posypały się gratulacje of fanów