Jak podaje portal "Super Express", nie żyje Ilona Kuśmierska-Kocyłak. Aktorka zaskarbiła sobie ogromną sympatię widzów rolą Jadźki Pawlakowej z filmów "Sami swoi", "Nie ma mocnych" oraz "Kochaj albo rzuć". Kuśmierska-Kocyłak zmarła w niedzielę 18 września, o czym w mediach społecznościowych poinformowali jej najbliżsi.

Nie żyje Ilona Kuśmierska-Kocyłak

Niedziela 18 września zapisze się w historii polskiego kina czarnymi zgłoskami. To właśnie tego dnia odeszła Ilona Kuśmierska-Kocyłak. Była nie tylko uwielbianą aktorką filmową i reżyserką dubbingową, ale także kochającą i kochaną mamą, żoną, babcią i prababcią. Największą sympatię widzów aktorka zaskarbiła sobie wcielając się w postać Jadźki Pawlakowej.

Informacja o śmierci aktorki pojawiła się na jej profilu w mediach społecznościowych. Pod postem pojawiły się kondolencje dla rodziny. "Brak słów", "Smutno. Bardzo" - to tylko część komentarzy, jakie można przeczytać pod wpisem.

Kim była Ilona Kuśmierska-Kocyłak

Ilona Kuśmierska-Kocyłak przyszła na świat 16 czerwca 1948 roku w Zabrzu. W 1970 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Można ją było zobaczyć nie tylko na srebrnym ekranie, ale również na deskach teatrów stolicy, w tym Teatru Ziemi Mazowieckiej, Buffo, Syrena, czy Teatru Komedia.

W jej drobku artystycznym znajduje się wiele ról. Poza wspomnianą kreacją Jadźki Pawlakowej w trylogii Sylwestra Chęcińskiej, także m.in.: w filmie "Lenin w Polsce", "Noce i dnie", czy "Trzecia granica".

Nie tylko reżyserowała dubbing, ale także sama podkładała głos pod wiele postaci. To ona była głosem Myszki Minnie, Judy Jetson, czy choćby Zyzia z "Kaczych opowieści".

Ilona Kuśmierska-Kocyłak/YouTube @Ireneusz Bledowski
Ilona Kuśmierska-Kocyłak/YouTube @Ireneusz Bledowski
Ilona Kuśmierska-Kocyłak/YouTube @Ireneusz Bledowski

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Książę William mocno wspiera swojego ojca po kolejnym rozczarowaniu zachowaniem Harry’ego i Meghan. Złożył mu istotną obietnicę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pałac Buckingham niespodziewanie zrobił wyjątek dla Harry’ego. Ta kwestia od początku wzbudza spore kontrowersje

O tym się mówi: Anna Cieślak szczerze opowiedziała o swoim małżeństwie z Edwardem Miszczakiem. Mało kto zakładał, że tak wygląda rzeczywistość