Jak podaje portal "Super Express", 23 lipca, w wieku 92. lat zmarła Barbara Martynowicz. Aktorka wystąpiła między innymi w "Rajskiej jabłoni", "Akcie przerwanym", czy "Ze stacji snów do stacji uśmiech". Przyjaciele artystki pożegnali ją w przepięknych i poruszających słowach.

Odeszła Barbara Martynowicz

W sobotę 23 lipca w wieku 92. lat zmarła Barbara Martynowicz. O śmierci artystki poinformowała "Gazeta Wyborcza", w której ukazał się nekrolog zmarłej artytki. "Zmarła nasza ukochana Przyjaciółka, Szlachetny i dobry Człowiek".

Nekrolog/wyborcza.pl
Nekrolog/wyborcza.pl
Nekrolog/wyborcza.pl

Artystka prezentowała swój olbrzymi talent na deskach wielu scen teatralnych w Polsce. Pojawiła się między innymi na deskach zielonogórskiego Teatru Ziemi Lubuskiej, tatrów w Bydgoszczy i Toruniu, a także w warszawskiego Teatru Powszechnego i Opry Kameralnej.

W jej dorobku znalazły się również role na srebrnym ekranie. Wystąpiła w fimie "Rajska jabłoń", a także w wielu spektaklach realizowanych przez Teatr Telewizji. W 1980 roku artystkę odznaczono Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 2005 roku tym samym odznaczeniem w kolorze złotym.

Barbara Martynowicz/warszawa.tvp.pl
Barbara Martynowicz/warszawa.tvp.pl
Barbara Martynowicz/warszawa.tvp.pl

Aktorka starała się kultywować pamięć historyczną i przekazywać ją kolejnym pokoleniom. W rozmowie z TVP opowiedziała o tragicznej histori jednej z warszawskich kamienic, która znajduje się w Śródmieściu. W trakcie powstania warszawskiego w bramie budynku przy ulicy Jasna 10, spłonęło 35 osob. Aktorka zdradziła, że jej mamie udało się przeżyć to dramatyczne wydarzenie.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłej Barbary Martynowicz składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Marek Kondrat zdobył się na wyjątkowo szczere wyznanie na tamat swojej żony. Na co nie pozwala mu młodsza o blisko cztery dekady partnerka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ewa Krawczyk zdecydowała się zdradzić szczegóły swojego małżeństwa z Krzysztofem Krawczykiem. Nie brakowało bolesnych wspomnień

O tym się mówi: Ważna informacja dla milionów seniorów. Jest szansa zdobycia dodatkowych pieniędzy. Należy spełnić ważny warunek