Jak przypomina portal "Lelum", Kora odeszła 28 lipca 2018 roku. Legendarna piosenkarka, która na stałe wpisała się do kanonu polskiej muzyki, zmagała się z chorobą nowotworową. Niestety nie udało jej się wygrać walki o życie. Dziś mija trzecia rocznica jej śmierci.

Trzecia rocznica śmierci Kory

Olga Jackowska, która szerokiej publiczności znana jest pod pseudonimem Kora, debiutowała w latach 70. ubiegłego wieku. Występowała wówczas w zespole "M-a-M" w klubie "Aspiryna" w poznańskim klubie "Aspiryna". Niewiele później grupa zmieniła nazwę na Maanam i to właśnie pod nią zapisała się na stałe w historii polskiej muzyki.

Kora Jackowska/ YouTube @Viva
Kora Jackowska/ YouTube @Viva
Kora Jackowska/YouTube @Viva

Przeboje Kory i jej zespołu można nadal usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych, a kolejne pokolenia nucą największe przeboje zespołu. Maanam zawiesił działalność w 2008 roku, po 32 latach wspólnej gry. Kora jednak nie zniknęła swoim fanom z oczu. Wciąż mogli oglądać jej solowe występy na scenie, a także oglądać ją w muzycznym show Polsatu "Must Be The Music. Tylko muzyka".

Niestety w 2013 roku u Kory zdiagnozowano chorobę nowotworową. Nawet kiedy pojawiły się przerzuty, Kora nie zamierzała się poddać. Rok po diagnozie przeniosła się wspólnie z mężem na Roztocze, do swojego wymarzonego domu. Jej ostatnim życzeniem było spędzenie ostatnich chwil swojego życia właśnie w tej posiadłości.

Kora Jackowska/YouTube @ Chantant Ecorce
Kora Jackowska/YouTube @ Chantant Ecorce
Kora Jackowska/YouTube @Chantant Ecorce

Mąż artystki, Kamil Sipowicz spełnił je i na kilka dni przed śmiercią, przywiózł Korę na Roztocze. W ostatnich chwilach życia czuwali przy niej zarówno mąż, jak i jej synowie - Mateusz i Szymon. Ciało piosenkarki spoczęło na Warszawskich Powązkach.

Który z utworów Kory jest waszym ulubionym?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Igor Krawczyk i jego wielkie życiowe zmiany. Dla fanów jego ojca to spore zaskoczenie. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kto zyska na reformach wprowadzanych w ramach Polskiego Ładu? Rząd zapowiada poprawę warunków życia 18 milionów Polaków

O tym się mówi: Kto zyska na reformach wprowadzanych w ramach Polskiego Ładu? Rząd zapowiada poprawę warunków życia 18 milionów Polaków