Jak podaje portal "Plotek", Aleksander Skowroński przez długie lata związany był z Teatrem Wierszalin. Mogliśmy go jednak zobaczyć w gościnych lub drugoplanowych rolach filmowych. Wystąpił m.in. w produkcji "U Pana Boga w ogródku", gdzie wcielał się w postać ogniomistrza Ignacego. Aktor mierzy się nie tylko z poważnymi problemami zdrowotnymi, ale także finansowymi.

Trudna sytuacja Aleksandra Skowrońskiego

85-letni Aleksander Skowroński po śmierci swojej ukochanej żony znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Obecnie znajduje się pod opieką syna, który sam boryka się z problemami zdrowotnymi, które sprawiają, że traci wzrok. Z pomocą rodzinie Skowrońskiego pospieszył reżyser teatralny Adam Nalepa, który utworzył specjalną zbiórkę.

Aktor wpólnie z synem mieszka w mieszkaniu komunalnym. Niestety mają zaległości w opłacie czynszu. Syn Aleksandra Skowrońskiego mimo pogarszającego się ciągle wzroku stara się pracować sprzątając. Aktor korzysta z wózka inwalidzkiego, choć w niewielkim mieszkaniu sprawia mu to spore problemy.

plotek.pl

Zbiórka na rzecz Aleksandra Skowrońskiego i jego syna

Środki zebrane w czasie zbiórki mają zapewnić aktorowi oraz jego synowi godne warunki. Informacja o akcji pojawiła się w mediach społecznościowych.

"85-letni Aleksander wysiadł z taksówki (którą mu opłaciłem, bo nie mógł sobie na nią pozwolić) i o dwóch kulach dowlókł się do studia, asekurowany przez w międzyczasie prawie już kompletnie niewidomego Marcina. Obaj zaniedbani, mimo panującej temperatury w zimowych starych płaszczach, bo tylko takie mają, ale przepełnieni radością, że są znowu potrzebni" - w taki sposób relacjonował swoje spotkanie z Aleksandrem Skowrońskim Tadeusz Nalepa.

"Aleksander bardzo krępuje się sytuacji, w której się znalazł. Dodatkowo, nieumiejętność gospodarowania skromnym, choć stałym dochodem doprowadziła do powstania zaległości w płatnościach za czynsz i media. Aktualnie syn Marcin (niegdyś doktorant na Uniwersytecie Gdańskim) dzięki wyrozumiałości spółdzielni „sprząta” ulicę i klatki schodowe, by odpracować zaległości czynszowe, a równocześnie być w pobliżu potrzebującego pomocy ojca" - dodał reżyser.

Koleżanki, Koledzy! Aleksander Skowroński, aktor przez wiele lat związany z Teatrem Wierszalin, Miniatura oraz...

Posted by Związek Artystów Scen Polskich on Monday, August 10, 2020

Na stronie zbiórki pojawiła się już informacja, że cel został osiągnięty, jednak internauci nadal wpłacają pieniądze. Tadeusz Nalepa zapewnia, że zostaną one wykorzystane na wyremontowanie mieszkania aktora i dostosowanie do potrzeb osoby niepełnosprawnej, a także na spłatę długów rodziny.

Przyłączycie się do zbiórki?

To też może cię zainteresować: Michał Olszewski szczerze o tym, jacy są współcześni dziennikarze TVP. Co takiego powiedział

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tajne spotkanie w Toruniu, ojciec Rydzyk głównym bohaterem. Pojawiły się szczegóły rozmowy, wyjawiła je tajemnicza Krystyna

O tym się mówi: Zaginęła 15-letnia Paulina. Policja i rodzina błagają o pomoc w jej odnalezieniu