Jak podaje portal "Plejada", Wacław Kowalski zapadł w pamięć kinomaniaków rolą Pawlaka, w której bawi kolejne pokolenia Polaków. Niestety życie aktora zdominowała ogromna tragedia, która przyczyniła się do depresji i jego wycofania się z życia publicznego i zawodowego. Jaka była historia Wacława Kowalskiego?

Niezapomniana rola

Wacław Kowalski początkowo nie wiązał swojej przyszłości z zawodem aktora. Po wojnie zaczął studia w łódzkim Konserwatorium Muzycznym z nadzieją, że zostanie śpiewakiem operowym. A jednak w 1967 roku Wacław Kowalski został obsadzony przez Sylwestra Chęcińskiego w roli Pawlaka w filmie "Sami swoi".

Sam film, jak i role wykreowane przez aktorów doczekały się już miana kultowych. Wacław Kowalski dzięki tej roli zdobył ogromną popularność, niestety niedługo po sukcesie filmów aktor zdecydował wycofać się z życia publicznego i choć wróżono mu ogromną karierę, nie wystąpił więcej w żadnym filmie.

plejada.pl

Osobista tragedia Wacława Kowalskiego

Życie aktora nie było łatwe. Był młody, kiedy stracił ojcai jedną z sióstr. Przeżył wojnę. Kiedy wreszcie wszystko było dobrze - kochali go widzowie, dostawał kolejne propozycje pracy - spadła na niego kolejna tragedia.

Jego młodszy, niespełna 26-letni syn zginął w tragicznym wypadku. Aktor popadł w depresję i postanowił wycofać się z aktywności zawodowej i życia publicznego. Już nigdy więcej nie stanął przed kamerą.

Aktor spędził swoje ostatnie lata życia w domu Brwinowie pod Warszawą. Wacław Kowalski zmarł 27 października 1990 roku w wyniku udaru.

plejada.pl

Też należycie do fanów filmów o Pawlakach i Kargulach?

To też może cię zainteresować: Anna Jantar będzie bohaterką filmu i serialu. Znane są już pierwsze szczegóły

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jesień 2020 wystawi polską służbę zdrowia na poważną próbę. Wirusolog wystosował ważny apel do Polaków, co zrobić, by zapobiec superinfekcji

O tym się mówi: 3 sierpnia 2020 roku. Coraz trudniej uwierzyć w te statystyki. Ministerstwo Zdrowia ma coraz gorsze wiadomości