Jak podaje portal "Pikio", Tadeusz Hanusek wcielał się w postać radnego z Dopiewa, Kusibę. Choć związany był z aktorstwem przez pół wieku, to jego śmierć została praktycznie niezauważona przez media.

Tadeusz Hanusek nie tylko w "Ranczo"

Tadeusz Hanusek urodził się 1 kwietnia 1932 roku w Radlinie. Aktor debiutował na deskach teatru już w 1952 roku. Widzowie mieli go szansę zobaczyć na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach. Teatrze Współczesnym w Szczecinie, w Teatrze Syrena w Warszawie, a także w Operetce Szczecińskiej, Śląskiej i Warszewskiej.

Filmem, w którym zadebiutował był "Ojciec Królowej" z 1979 roku w reżyserii Wojciecha Solarza. Przez lata widzowie mogli go podziwiać w wielu filmach, m.in. "Wielki Szu", "Czas nadziei", "Uprowadzenie Agaty", z nowszych produkcji w "Pitbullu". Tadeusz Hanusek wystąpił również w wielu kultowych już serialach, takich jak "07 zgłoś się", "Dom", "Ekstradycja", czy wymienione już "Ranczo".

Tadeusz Hanusek, nie tylko był aktorem, ale także krytykiem filmowym.

fototeka.fn.org.pl

Przemilczana strata

Tadeusz Hanusek odszedł 17 maja 2017 roku w Warszawie. Mimo, że jego dokonania i warsztat aktorski były cenione, informacja o jego śmierci przeszła praktycznie bez echa. Ciało aktora spoczęło na cmentarzu Północnym w Warszawie. Jego mogiła jest dość skromna, ze zdjęciem aktora z młodości.

Na filmie wykonanym przez dziennikarzy "Super Expressu" i zamieszczonym na platformie YouTube widać zapalone znicze oraz świeże kwiaty, które upewniają w przekonaniu, że aktor nie został zapomniany przez swoich wielbicieli.

YouTube/Niezapomniani

A wam, która z ról Tadeusza Hanuska zapadła najbardziej w pamięć?

To też może cię zainteresować: Barbara Kurdej-Szatan odeszła z „M jak Miłość”, ale wybrała swoją następczynię. Młoda aktorka zastąpi ją w kluczowym wątku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ania Stelmaszczyk kusi na Instagramie. Uczestniczka programu rozrywkowego "Rolnik szuka żony", w odważnej sesji

O tym się mówi: Trwają poszukiwania 25-latki w zaawansowanej ciąży. Funkcjonariusze policja oraz rodzina zaginionej proszą o pomoc