„Mesjasz” to jedna z najnowszych produkcji, które możemy obejrzeć na platformie Netflix. Nowy serial nie wzbudził co prawda takiego zainteresowania, jak „Wiedźmin”, ale również jest chętnie oglądany przez osoby korzystające z Netflixa. Czy rzeczywiście warto go obejrzeć?

„Mesjasz” Michaela Petroniego jest historią opartą na ciekawych motywach. Serial opowiada o tym, co byłoby, gdyby na świecie ponownie zjawił się syn Boży. I tak oto widzowie mogą obserwować, co dzieje się, gdy pewien mężczyzna (Al.-Massih) na Bliskim Wschodzie głosi „słowo boże”. Udaje mu się przewidzieć kataklizm, co pozwala na uratowanie ludzi od żywiołu. Za sprawą tego wydarzenia nazywają go „nowym Mesjaszem”, a wiele osób jest w stanie uwierzyć we wszystko, co głosi.

Nie pokazuje się wprost, kim jest Al-Masih. W zamian za to widz może obserwować, jak różne organizacje, m.in. CIA, FBI i Mosad, próbują dowiedzieć się, skąd się wziął i kim jest tytułowy Mesjasz. Na zagadkowej głównej postaci opiera się zdecydowana część produkcji. Pokazuje się wiele hipotez, które wysnuwają różni bohaterowie serialu.

„Mesjasz” to serial nieoczywisty, pozwalający widzowi na analizę i użycie wyobraźni, a także skłaniający do przemyśleń na temat świata i kwestii wiary. Spotkamy się z wieloma zmianami lokalizacji. Jednym z ciekawszych wątków jest analiza sprawy przez CIA.

Serial pokazuje, co dzieje się ze światem, gdy jeden człowiek ma władzę nad tłumami. Daje także do zrozumienia, jak łatwo w obecnych czasach można znaleźć wybraną osobę nawet na końcu świata w zaledwie kilka godzin, a także jak szybko ludzie oceniają sytuację, nie znając jej.

Dziesięcioodcinkowy serial wzbudził ogromne emocje, m.in. przez Królewską Komisję Filmową Jordanii, która chce, by Netflix wycofał serial z Jordanii. Wszystko ze względu na fakt, że państwo to jest głównie muzułmańskie, a produkcję uznano za antyislamską.

Historia ma ogromny potencjał. Jednak trzeba przyznać, że momentami szukanie odpowiedzi na pytania, które serial stawia przed widzem, potrafi być nużące. Serial znajdzie wielu swoich zwolenników, jednak może być nieco zbyt oczywisty i za mało porywający dla bardziej wymagającego widza.

Koniec sezonu pokazuje, że planowane są kolejne odcinki. Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

Przypomnij sobie o… FANI SĄ ZASKOCZENI WYGLĄDEM EDYTY GÓRNIAK. CO DIWA ZROBIŁA Z WŁOSAMI? NAJNOWSZE CIĘCIE TO PRAWDZIWY HIT

Jak informował portal Życie: HAILEY BIEBER I JEJ PODSUMOWANIE MINIONEGO ROKU. GWIAZDA POKAZAŁA NIEPUBLIKOWANE ZDJĘCIA ZE SWOJEGO ŚLUBU

Portal Życie pisał również o… POLSKA DZIENNIKARKA NATKNĘŁA SIĘ NA MEGHAN MARKLE PODCZAS POBYTU W KANADZIE. ZROBIŁA SOBIE PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE Z KSIĘŻNĄ