Pomimo chłodniejszych dni i zbliżającego się kalendarzowego początku zimy, remonty w Krakowie wcale nie hamują.

Urzędnicy poinformowali co ma zostać zrobione w mieście w najbliższym czasie.

Roboty trwają miedzy innymi na ulicy Jakuba Zachemskiego w Nowej Hucie. Wymieniana jest tam górna warstwa asfaltu oraz chodniki na odcinku od al. Jana Pawła II aż do Cerchów.

Z tego powodu wprowadzane są tam lokalne zmiany jeśli chodzi o organizację ruchu. Koszt ma wynieść około 450 tysięcy złotych.

fot gazetakrakowska.pl

W dzielnicy remontowana jest jeszcze chodnik na osiedlu Ogrodowym za 65 tys. zł oraz nawierzchnia jezdni w okolicach skrzyżowania ulic Pysocice oraz Kościelnicka. Tutaj koszt szacowany jest na około 80 tysięcy.

Oprócz tego remont prowadzony jest na ul. Ciepłowniczej w Czyżynach. Za 51 tysięcy naprawiany jest tam chodnik dla pieszych.

Z kolei w dzielnicy Prądnik Czerwony robotnicy odnawiają nawierzchnię ulicy Lirycznej za ok. 170 tys. zł oraz budują chodnik na ulicy Olsztyńskiej (ok. 100 tys. złotych).

To też może cię zainteresować: Kraków: mieszkańcy oburzeni decyzją radnych o podwyżkach cen biletów komunikacji miejskiej. Złożono oficjalną skargę do wojewody małopolskiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Małopolska: niezwykła akcja strażaków, którzy apelują o wsparcie finansowe dla swojego kolegi. U 32-letniego strażaka wykryto glejaka

O tym się mówi: Kraków: w tym miejscu już nie można parkować samochodów i innych pojazdów. Urzędnicy podali, że parking został zlikwidowany