Urząd Miasta nawiązał współpracę z właścicielem gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska i zakupił aż 10 tysięcy porcji karpia dla mieszkańców.

Świeżo usmażona ryba wraz z kapustą i pieczywem będzie rozdawana dzisiaj, w poniedziałek 7 grudnia, przy Nowohuckim Centrum Kultury.

Poczęstunek jest całkowicie bezpłatny. Można go będzie spożyć na miejscu w godzinach od 16:00 do 19:00 lub zabrać do domu. Wystarczy przynieść własne opakowanie.

Urzędnicy proszą by pamiętać też o zachowaniu obowiązujących zasad sanitarnych czyli obowiązku zakrywania nosa i ust oraz dystansie społecznym.

fot. screen YouTube / Miasto Kraków

To nie jedyna okazja na spróbowanie karpia. Poczęstunek rozdawany będzie jeszcze przy Centrum Kongresowe ICE (9 grudnia), na placu Wolnic (11 grudnia), na Plantach przy Barbakanie (14 grudnia), na parkingu przy pętli na Kurdwanowie (16 grudnia) oraz na Błoniach (18 grudnia).

To też może cię zainteresować: Kraków: specjalny tramwaj od niedzieli wozi już pasażerów i wywołuje świąteczną atmosferę na ulicach miasta. Gdzie można go było już zobaczyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: branża gastronomiczna blisko upadku z powodu pandemii i obostrzeń z nią związanych. Jak wygląda sytuacja w mieście

O tym się mówi: Kraków: w tym miejscu już nie można parkować samochodów i innych pojazdów. Urzędnicy podali, że parking został zlikwidowany