Sytuacja branży gastronomicznej jest coraz gorsza. Dziennik fakt.pl poinformował, że już wkrótce może nas czekać fala upadków poszczególnych lokali w Krakowie.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, które mają pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, branża gastronomiczna w zakresie obsługi stacjonarnej będzie zamknięta jeszcze co najmniej do niedzieli 27 grudnia.

Oznacza to, że restauracje, kawiarnie itp. mogą sprzedawać swoje wyroby jedynie na wynos.

fot. screen Youtube / Miasto Kraków

Jest to szczególnie niekorzystne dla lokali gastronomicznych ulokowanych na Rynku Głównym oraz w okolicy, które opierały się szczególnie na ruchu turystycznym.

Z wiadomych względów jest on obecnie mocno ograniczony i praktycznie nieistniejący. Wszystko to może wkrótce doprowadzić do poważnych problemów poszczególnych przedstawicieli branży w Krakowie.

To też może cię zainteresować: Kraków: specjalny tramwaj od niedzieli wozi już pasażerów i wywołuje świąteczną atmosferę na ulicach miasta. Gdzie można go było już zobaczyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Mikołaje na motocyklach z prezentami dla dzieci w szpitalu. Piękna akcja w Krakowie

O tym się mówi: Nowy zakaz parkowania w tym miejscu. Gdzie nie można będzie już parkować w Krakowie