Ponownie odnotowano przekroczenie dopuszczalnych norm w większości województwa małopolskiego. Oznacza to, że powietrze nie jest zbyt korzystne dla ludzi.

Zgodnie z danymi ze stacji pomiarowej, dzisiejsza jakość powietrza w Krakowie określana jest pomiędzy umiarkowaną a złą, w zależności od miejsca.

Najgorzej jest w okolicy alei Zygmunta Krasińskiego. Tam zanieczyszczenie PM 2.5 wyniosło o 8:00 rano 64µg/m³ co daje 255% normy.

fot. screen YouTube / Tomasz Wełna

Z kolei czynnik PM 10 ukształtował się na poziomie 76 µg/m³ co daje 152% normy.

Kiepsko jest też dzisiaj w powiecie wielickim i suskim.

powietrze.malopolska.pl

Ostatnio pojawił się również nowy raport dotyczący najbardziej zanieczyszczonych miast w kraju. Na wysokich lokatach znalazł się m.in. Nowy Targ.

Z kolei dużą poprawę zauważono właśnie w Krakowie gdzie od ponad roku obowiązuje już zakaz spalania węgla i drewna w gospodarstwach domowych.

To też może cię zainteresować: Kraków: rozpoczyna się remont kolejnej ulicy w mieście. Będą lokalne utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Małopolska: poważne zdarzenie drogowe na zakopiance. Służby i kierowcy informują o sporych utrudnieniach. Co się stało

O tym się mówi: Małopolska: minister zdrowia zapowiedział, że będą testy przesiewowe w kierunku koronawirusa. Kto będzie przebadany w pierwszej kolejności