Wczoraj w Internecie pojawiło się zdjęcie, które wywołało wiele kontrowersji. Jak się okazuje, widoczna jest na nim spora kolejka, która wytworzyła się przed Centrum Onkologii w Warszawie.

Co jest powodem takiej sytuacji?

Jak informuje portal Pikio, zdjęcie umieścił na swoim Twitterze Rafał Poniatowski. Całą sytuację na prośbę portalu Wirtualna Polska zdecydował się skomentować rzecznik narodowy Instytutu Onkologii.

- Tak, tak. To kolejka do wejscia do Centrum Onkologii w Warszawie. Czegos podobnego jeszcze nie widziałem – brzmi wpis Rafała Poniatowskiego.

Pod postem internauci wyrazili swoje zdenerwowanie cała sytuacją. Okazuje się bowiem, że nie jest to pierwsza taka kolejka!

Rzecznik Centrum Onkologii – Mariusz Gierej, zaznaczył, że taka sytuacja nie jest niczym nowym, bowiem poniedziałek to dzień, w którym mają miejsce cykle diagnostyczne.

Co powoduje takie kolejki?

Mariusz Gierej tłumaczył, że większość badań jakim poddawani są pacjenci onkologiczni musi być wykonana w przeciągu jednego tygodnia, stąd też tak duża ilość pacjentów, którzy ustawiają się przed szpitalem już w poniedziałek.

Co więcej, rzecznik wyjaśnił, że kolejka ta bardzo szybko maleje i już o 9 nie ma możliwości, aby wykonać taką fotografię. Dodatkowo Centrum Onkologii dało również pacjentom możliwość wykonywania badań krwi w niedzielę, co miało odciążyć nieco poniedziałkowe kolejki.

Dodatkowo, nie da się ukryć, że podczas pandemii kolejki do warszawskiego Centrum Onkologii są o wiele większe, bowiem wiele małych szpitali zostało przekształconych w szpitale jednoimienne i nie ma możliwości, aby przyjmować pacjentów onkologicznych.

Jak informował portal "Życie": NA JAW WYSZŁA TAJEMNICA BYŁEJ PREMIER POLSKI. CO SKRYWAŁA PRZEZ LATA BEATA SZYDŁO I JEJ MĄŻ? WIELE OSÓB MOŻE SIĘ ZDZIWIĆ. NIKT O TYM NIE WIEDZIAŁ

Przypomnij sobie: WARSZAWA: JUŻ NIEBAWEM NA ULICACH MIASTA ROZBŁYSNĄ ŚWIATŁA I OZDOBY ŚWIĄTECZNE. W TYM ROKU JEDNAK BĘDZIE ICH ZNACZNIE MNIEJ NIŻ ZAZWYCZAJ. O CO CHODZI

Portal "Życie" pisał również: KIEROWANIE SAMOCHODEM MOŻLIWE BEZ PRAWA JAZDY? NIESAMOWITE ZMIANY Z KORZYŚCIĄ DLA KIEROWCÓW I POLICJI WEJDĄ W ŻYCIE JUŻ WKRÓTCE. JAK TO MOŻLIWE