W niedzielę rozpoczyna się okres adwentu, który zwykle zapoczątkowywał też wizyty duszpasterskie w domach parafian.

W tym roku z powodu koronawirusa wszystko jednak ma wyglądać inaczej. Poszczególni biskupi wydają zalecenia dla swoich diecezji w tej sprawie, a w wielu miejscach decyzje zostały już wydane.

Dalej jednak nie wiadomo jak będzie w Krakowie. W kurii wydano komunikat, że kwestia wizyt duszpasterskich jest nadal omawiana i zostanie podana do wiadomości dopiero wraz z końcem listopada.

fot. misyjne.pl

Opcji jest jednak całkiem sporo. W diecezji katowickiej zdecydowano, że księża mogą pójść z kolędą tylko do domów parafian na wcześniej zgłoszone wyraźne zaproszenie.

Z kolei w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej, wizyty duszpasterskie zostały przełożone na nieokreślony jeszcze termin.

Za to w Archidiecezji Poznańskiej parafianie zostaną podzieleni na grupy ze względu na miejsce zamieszkania i zaproszeni na mszę w ich intencji. Po liturgii ma być kolędowanie i krótka rozmowa na temat danej parafii.

To też może cię zainteresować: Kraków: więzienni funkcjonariusze włączyli się w ważna akcję dając dobry przykład. Kto został objęty przesz nich wsparciem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Małopolska: niespodziewane słowa ministra zdrowia. Mieszkańców mogą czekać obowiązkowe testy w kierunku koronawirusa. Decyzja zapadnie wkrótce

O tym się mówi: Kraków: pożar w jednym z krakowskich szpitali. Straż pożarna podała szczegóły wczorajszej akcji. Co się tam działo