Minister Zdrowia zaskoczył wiele osób potwierdzając informację o możliwych obowiązkowych testach w kierunku koronawirusa.

Z powodu wysokiej liczby zakażeń w Małopolsce, prowadzone są obecnie rozmowy odnośnie kilku wariantów.

Jeden z nich zakłada, że poddanie takiemu testowi byłoby dobrowolne i odbywałoby się w przychodniach. Z kolei druga opcja zakłada skierowanie mieszkańców na obowiązkowe testy w punktach drive-thru.

Adam Niedzielski w wywiadzie udzielonemu radiu RMF FM poinformował, że decyzja ma zapaść jeszcze w tym tygodniu.

fot. pixabay

W pierwszym modelu testy mogłyby się rozpocząć niezwłocznie, a w drugim potrzebne byłoby kilka do kilkunastu dni na zorganizowanie logistyczne tego przedsięwzięcia.

Badanie prowadzone ma być z użyciem testów antygenowych, które pokazują wynik już po kilku minutach. Oprócz Małopolski przebadania mają zostać również mieszkańcy Śląska i Podkarpacia.

Podobny model już od kilku tygodni prowadzi nasz południowy sąsiad. Na Słowacji została przebadana cała populacja z wyjątkiem dzieci do 10 roku życia.

To też może cię zainteresować: Kraków: wojewoda podjął decyzję w sprawie izolatoriów i testów antygenowych. Kilkanaście tysięcy z nich pomoże w pracy ratownikom medycznym

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: jaka jest dzisiaj jakość powietrza w mieście i w reszcie Małopolski? Widać, że sezon grzewczy już trwa

O tym się mówi: Kraków: pożar w jednym z krakowskich szpitali. Straż pożarna podała szczegóły wczorajszej akcji. Co się tam działo