To już czterdziesta edycja Wampiriady, która jest ogólnopolską akcją honorowego krwiodawstwa. Krew można oddać na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w pawilonie S.

Wydarzenie organizowane przez członków Niezależnego Zrzeszenia Studentów UEK potrwa od poniedziałku 16 listopada do czwartku 19 listopada.

Organizatorzy zachęcają do udziału w akcji i przekonują, że tego typu pomoc jest bezcenna. Do tego zapewniają, że zastosowano wszystkie konieczne środki bezpieczeństwa by spełnić normy sanitarne.

Krwiodawcy proszeni są o założenie maseczki zakrywającej nos i usta, dezynfekcję rąk przy wejściu na teren pawilonu, a także nie zabieranie ze sobą osób towarzyszących.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na portalu Facebook - https://www.facebook.com/events/346269813342036/?active_tab=about

Wampiriada, która odbywa się w edycjach wiosennej i jesiennej zgromadziła już łącznie ponad 20 tys. osób, które zaoferowały pomoc.

fot. UEK

To też może cię zainteresować: Wprowadzono restrykcje wobec kwarantanny personelu medycznego. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Co z kościołami w świetle obostrzeń. Inne miejsca zamknięte. Kościoły w Krakowie

O tym się mówi: Kraków: koronawirus zbiera żniwo także wśród najmłodszych. Odszedł noworodek zakażony COVID-19. Badane są dokładne przyczyny