Fani dyscypliny sportowej, jaką jest żużel od dziś pogrążeni są w wielkim smutku i żałobie. Nie ma już wśród nas Zenona Plecha, jednego z najwybitniejszych sportowców w historii Polski...

Dziś, 25 listopada 2020 roku polski klub żużlowy Wybrzeże Gdańsk, do którego przynależał Zenon Plech przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych zatrważające wieści o jego śmierci.

Zenon Plech odszedł mając 67 lat, a w owym klubie pełnił rolę zarówno zawodnika, jak i trenera.

Kariera Zenona Plecha

Mężczyzna przez wszystkie swoje lata kariery osiągnął naprawdę wiele – mówi się, że jego wyczyny zapisały się na kartach historii polskiego żużlu. Zdobył mnóstwo nagród i wyróżnień, wygrywał w mistrzostwach Polski oraz stawał na podium Mistrzostw Świata zarówno w zawodach drużynowych, jak i indywidualnych.

Zenon Plech dwa razy znalazł się na podium indywidualnych Mistrzostw Świata. W roku 1973 zajął trzecie miejsce, zaś w roku 1979 drugie. Zarówno pierwsze, jak i drugie wydarzenie odbyło się wówczas w Chorzowie.

Tytuł Mistrza Polski Zenon Plech zdobył aż pięć razy! Ponadto, trzykrotnie zdobył również prestiżowy w tej dziedzinie tak zwany Złoty Kask.

Po zakończonej karierze nadal związany był z klubem Wybrzeże Gdańsk, gdzie pełnił rolę trenera do końca swoich dni.

Niestety, jak wynika z zamieszczonego wpisu, uwielbiany przez tysiące Polaków sportowiec odszedł dziś, 25 listopada. Fani pogrążeni są w ogromnym smutku i żalu.