Brudne przedmioty nie czyszczone przez większość Polaków. Sprawdzono brudne zakamarki polskich domów.

Jak można by przypuszczać, nie są to telefony czy klawiatury komputerów. Pierwsze miejsce zajmuje … otwieracz do butelek. Jak podają dane, aż 81% osób nie myje i nie oczyszcza tego przedmiotu. A powinien być bardzo często czyszczony ,jak podają specjaliści, bo ma kontakt z płynami, które się spożywa.

źródło: krokdozdrowia.pl

Drugim często nie czyszczonym w polskich domach przedmiotem codziennego użytku są suszarki do naczyń. Mylne twierdzenie, że znajdują się na nich czyste naczynia, nie oznacza, że nie zbiera ona brudu i zarazków. Specjaliści informują, że powinno się ją przemyć raz w tygodniu, czego nie robi aż 76%.

Trzecie miejsce w badaniach zajmuje wentylator. Służy w prawie wszystkich domach każdego dnia, a czyszczony nie jest w wielu domach. Zarazki, kurz i bakterie, które zbierają się w wentylatorze, wraz z powietrzem mogą się przenieść do każdego pomieszczenia w domu. Jak podają dane – aż 75% nie myje wentylatora.

Czego jeszcze w polskich domach się nie czyści? Specjaliści podają więcej przedmiotów – jak rogi, góry różnych mebli, wszelkiego rodzaju przedmioty w łazience jak np. zasłony, ale także meble, które wymagają oczyszczenia.

Może cię zainteresować: Nietypowa relacja Oliwii Bieniuk z nową partnerką ojca. Może to być przełom w życiu nastolatki

W tym tygodniu:Sytuacja na rynku pracy jest dramatyczna. Wielki kryzys polskiej gospodarki