Wojewoda Małopolski wydał zarządzenie, według którego kontroli przeprowadzanych przez policję będzie znacznie więcej. Nie będzie już tolerancji dla nieprzestrzegania zasad związanych z pandemią. Jak podkreśla Wojewoda Małopolski, sytuacja wymaga zdecydowanych działań. Policja otrzyma wsparcie Wojsk Obrony Terytorialnej, a także dodatkowo siły wzmocnione zostaną przez straże miejskie i gminne. Zostaną one podporządkowane komendantom właściwych terytorialnie jednostek Policji. Komendanci Policji będą kierować patrole straż gminnych i miejskich według zapotrzebowania.

– Ta współpraca obejmie w szczególności zadania związane z weryfikacją realizacji nakazów, zakazów i obowiązków dotyczących walki z epidemią. Obostrzenia wynikają z przepisów prawa powszechnie obowiązującego. Każdy zatem musi ich zatem przestrzegać. To dla naszego wspólnego dobra. Dodatkowe kontrole, które będą realizowane przez Policję przy wsparciu straży miejskich i gminnych, służą temu, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Do działań zaangażowanych zostanie 364 strażników z 33 straży miejskich i gminnych w Małopolsce. Natomiast w Krakowie zaangażowanych strażników miejskich będzie 230. Zarządzenie obowiązywać będzie z dniem 12 października.

Może cię zainteresować: Sprawa Pawła Adamowicza. Zamknięte śledztwo w kwestii braku reakcji służb

W tym tygodniu także: Lidl po raz kolejny zaskoczył wszystkich miłośników mody. Część garderoby, którą można tam kupić do tej pory była dostępna w ekskluzywnych sklepach