Wczoraj rano mieszkańcy miasta zgłaszali do straży miejskiej, że „jakiś typ biega po ul. Pogórskiej i niszczy wszystko, co napotka na drodze”.

Jak się okazuje, młody mężczyzna biegał w tej okolicy około 10 rano w stanie silnego pobudzenia tworząc zagrożenie dla innych oraz niszcząc mienie prywatne i miejskie.

„Najpierw rozbił betonowy kosz, który kopnął. Potem wywijał gałęzią przed oczami spacerowiczów, a na koniec kopał po zaparkowanych autach, by finalnie walnąć pięścią w toyotę, zostawiając odcisk swojej pięści na jej drzwiach” – wyjaśniają wezwani na miejsce strażnicy miejscy.

Mężczyzna, który jest krakowskim studentem pochodzącym z Ukrainy, usiłował też zabrać hulajnogę elektryczną i uciekać przed funkcjonariuszami.

Ostatecznie został zatrzymany i przyznał się do zniszczenia mienia. Sprawę przejęła już policja, a student trafił do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

fot. pixabay

To też może cię zainteresować: Głosowanie nad działaniami antysmogowymi. Sejmik Małopolski zadecyduje nad losem Małopolan

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: kampania skierowana do rodzin nadal trwa. Z oferty miasta oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji można jeszcze skorzystać do listopada

O tym się mówi: Kraków: te zmiany zasmucą miłośników niezwykłego jedzenia i klimatu. To był już ostatni weekend działalności często odwiedzanego miejsca w mieście