Ministerstwo Zdrowia udostępniło nowe dane odnośnie koronawirusa w Małopolsce. W ciągu ostatniej doby zostały potwierdzone 103 przypadki zakażenia COVID-19. W całym kraju liczba ta sięga 910.

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce w ostatniej dobie stwierdzono w Krakowie. Od początku pandemii potwierdzono już 1970 przypadków.

W dniu 20.09.2020 r. pośród 103 nowych zakażeń jest 49 kobiet i 54 mężczyzn w różnym przedziale wiekowym. Nowe przypadki są z powiatu nowotarskiego (19), Krakowa (15), powiatu myślenickiego (13), suskiego i olkuskiego (po 6), Nowego Sącza (4), powiatów: tarnowskiego i krakowskiego (po 3), dąbrowskiego (2). Z nowych zakażonych 18 znajduje się w szpitalu, a pozostali odbywają kwarantannę.

Służby poinformowały o zgonach – 81-letniego mężczyżny z Krakowa raz 83-letniego mężczyzny z powiatu nowotarskiego, który przebywał w Podhalańsim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. Zmarli mieli choroby współistniejące, ale potwierdzono, że przyczyną śmierci był koronawirus.

Obecnie aktywnych zakażeń stwierdzonych w Małopolsce jest 2001, z czego 338 jest hospitalizowanych.

Może cię zainteresować także: Ogromne zaskoczenie jurorów "The Voice of Poland". Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw

W tym tygodniu także: Wspaniała wiadomość w świecie sportu. Znany lekkoatleta powiedział sakramentalne "tak”