Ważna informacja dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Na ulicy Opolskiej, od skrzyżowania z ul. Pleszowską 250 m w zachodnim kierunku, zmieni się tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięta zostanie północna jezdnia oraz będzie obowiązywał ruch dwustronny z trzema pasami jezdni południowej. Tymczasowe zmiany obowiązywać będą do grudnia.

Zmiany na ulicy Opolskiej są częścią wkraczania w kolejną fazę budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. 19 września rozpoczynają się prace przebudowy pierwszego fragmentu. Zmiany kanału przełazowego są niezbędne do wykonania sieci ciepłowniczej, napędzającej dzielnicę Prądnik Biały. Ten element pracy pozwoli wykonawcom projektu budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, na rozpoczęcie budowy tunelu wzdłuż ulicy Opolskiej.

Zmiana związana z organizacją tymczasowego ruchu na odcinku 250 m na ul. Opolskiej wprowadzona zostanie w nocy z 18 na 19 września. Ruch wprowadzony zostanie po jezdni południowej wykorzystując trzy pasy. W kierunku zachodnim przejazd będzie możliwy dwoma pasami, a w kierunku wschodnim – jednym pasem ruchu.

Ponadto zostaną wprowadzone także następujące zmiany:

- wyłączenie sygnalizacji świetlnej

- zakaz skrętu w lewo z ul. Opolskiej w ul. Pleszowską (dojazd przez ul. Wyki lub Mackiewicza)

- przesunięcie przejścia dla pieszych ze skrzyżowania z ul. Pleszowską na skrzyżowanie z ul. Prądnicką

- przeniesienie przystanku autobusowego – kierunek Nowa Huta: przed skrzyżowanie

W tym tygodniu także:Niemalże wszyscy Polacy otrzymali w ostatnich dniach identyczny list. O co chodzi? Koniecznie należy z tym się zapoznać, to bardzo ważne

Może cię zainteresować także: Afera w jednej z polskich szkół, nauczycielka wypiła kawę z trucizną, mało brakowało, a doszłoby do najgorszego. Tłumaczenie uczniów jest zdumiewające