W ubiegły piątek 11 września w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się pogrzeb kardynała Mariana Jaworskiego. Na uroczyste ostatnie pożegnanie przybył kard. Dziwisz, wielu biskupów i duchownych, nuncjusz apostolski, a także urzędnicy państwowi, w tym wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Jak się okazało po kilku dniach, jedna z obecnych osób była już wówczas zakażona wirusem SARS-CoV-2. Chodzi tu o ks. prof. Józefa Bremera, rektora Akademii Ignatianum. Duchowny źle poczuł się jeszcze w trakcie mszy i musiał opuścić kościół.

Fot. Anna Kaczmarz / Gazeta Krakowska

Sanepid nie zdecydował się jednak na objecie kwarantanną uczestników pogrzebu. Działania sanitarne podjęto głównie w Akademii Ignatianum.

„Spośród sześciu pracowników Ignatianum dwóch z nich jest zarażonych. Czują się dobrze. Pozostałe cztery osoby przebywają w kwarantannie” - poinformował rzecznik Akademii.

To już kolejne ognisko koronawirusa w województwie małopolskim.

To też może cię zainteresować: Kraków: policja złapała oszustów, którzy okradli 91-letnią kobietę na prawie 20 tysięcy złotych. Jakie konsekwencje ich spotkają

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Małopolska: województwo szykuje się do jesiennej fali zakażeń koronawirusem. Jak wygląda strategia na ten czas

O tym się mówi: Kraków: 10 milionów na nowe chodniki. Miasto inwestuje w bezpieczeństwo pieszych