Policja poinformowała, że w ubiegłym tygodniu w powiecie płońskim doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy zgodnie z wynikiem śledztwa, okradli 91-latkę z Krakowa.

Oszuści podali się wówczas za policjantów i przekonali ją do udziału w „tajnej akcji”. Kobieta za ich namową przelała im 19 tysięcy ze swojego konta.

Gdy krakowianka zorientowała się, że została oszukana, zgłosiła cała sprawę na policję. Śledczy przeanalizowali materiał ustalając w końcu, że za przestępstwem stoją 32-latek i 28-latek z powiatu płońskiego.

W trakcie zatrzymania w ich lokalizacjach zabezpieczono 64 tysięcy złotych oraz kilka telefonów komórkowych, które najprawdopodobniej służyły do dzwonienia do ich ofiar.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu w Krakowie. Za oszustwo grozi im teraz 8 lat więzienia.

fot. policja

Policjanci nigdy nie proszą o pieniądze

Komenda Policji w Krakowie przypomina, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy podczas prowadzenia śledztwa, a także nie mają w zwyczaju informować osoby postronne o swoich działaniach.

Należy zatem zawsze mieć świadomość, że dzwoniąca do nas nieznana osoba, która prosi o pieniądze, na pewno nie jest funkcjonariuszem policji.

To też może cię zainteresować: Małopolska: ogniska koronawirusa w przedszkolu i liceum z coraz większą liczbą zakażeń. Sytuacja jest rozwojowa, dalej trwają działania epidemiologiczne

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: dzisiaj zaczynają się kolejne kontrole policji. Funkcjonariusze sprawdzą czy przestrzegamy zasad reżimu sanitarnego

O tym się mówi: Kraków: poważne zmiany w ruchu drogowym będą obowiązywały aż do grudnia. Urzędnicy przestrzegają kierowców i pasażerów