Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował, że w nocy z piątku 18 na sobotę 19 wrześnie zmieniona zostanie organizacja ruchu na odcinku ulicy Opolskiej od skrzyżowania z ul. Pleszowską w kierunku zachodnim.

Północna jezdnia arterii będzie zamknięta aż do grudnia, a ruch będzie się odbywał na pasach jezdni południowej. Jeden pasa poprowadzi w stronę Nowej Huty, a dwa pozostałe w kierunku zachodnim.

fot. ZDMK

Tymczasowe przejście dla pieszych oraz przystanek w kierunku Nowej Huty będą po zachodniej stronie skrzyżowania Opolska – Prądnicka.

Kierowców z kolei obowiązuje zakaz skrętu w lewo z ul. Opolskiej w ul. Pleszowską oraz zakaz skrętu w lewo z ul. Pleszowskiej w ul. Opolską.

Dojazd do osiedli przy ulicach Nad Sudołem i Szopkarzy jest możliwy poprzez ul. Wyki, ul. Pachońskiego, ul. Białoprądnickią.

fot. ZDMK

Zmiany w ruchu są spowodowane trwającą budową linii tramwajowej do Górki Narodowej oraz pierwszym etapem powstającej wykonania sieci ciepłowniczej, która ma zasilać całą dzielnicę Prądnik Biały.

To też może cię zainteresować: Małopolska: ogniska koronawirusa w przedszkolu i liceum z coraz większą liczbą zakażeń. Sytuacja jest rozwojowa, dalej trwają działania epidemiologiczne

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: dzisiaj zaczynają się kolejne kontrole policji. Funkcjonariusze sprawdzą czy przestrzegamy zasad reżimu sanitarnego

O tym się mówi: Kraków: kolejne już ognisko koronawirusa w zakonie spowodowało zamkniecie kościoła. Gdzie odkryto nowe zakażenia