Od czerwca na Prądniku Białym trwa remont na ulicy Łokietka. Prace rozciągają się na odcinku od ulicy Kaczorówka aż do ulicy Gaik.

Jak informują drogowcy, po lewej stronie wykonano już podbudowę pod nowy chodnik, a obecnie prowadzone są roboty, które mają związek z wymiana podziemnej infrastruktury, m.in. teletechnicznej i gazowej.

Obecnie rozbudowa wkracza w kolejny etap, dlatego urzędnicy zapowiedzieli zmiany w organizacji ruchu, które w życie wchodzą już dzisiaj, w poniedziałek 14 września.

Utrudnienia w ruchu

Urzędnicy na odcinku od ulicy Kaczorówka do ulicy Gospodarskiej wprowadzili ruch wahadłowy. W godzinach od 7:00 do 17:00 będzie on sterowany ręcznie, a w przez resztę czasu za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Jeszcze nie wiadomo do kiedy potrwają utrudnienia. Wstępnie termin zakończenia całej inwestycji wyznaczono na 31 października 2021 roku.

Koszt prac ma wynieść około 10 milionów złotych.

To też może cię zainteresować: Kraków: Rozszarpany jamnik przez groźne psy na Plantach. Policja bada sprawę. Czy doszło do oszustwa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: Chórzyści zakażeni koronawirusem. Czy Filharmonia Krakowska zostanie zamknięta

O tym się mówi: Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie. Czy pogłębią kryzys gospodarczy