Filharmonia krakowska poinformowała na swojej stronie, że dwóch chórzystów jest zakażonych koronawirusem. Chórzyści, u których wykryto COVID-19 oraz pozostali pracownicy majacy z nimi kontakt, trafili na kwarantannę.

Filharmonia Krakowska zamieściła informację, że: "Dyrekcja Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie informuje, że wobec potwierdzonych dwóch przypadków zachorowania na Covid-19 w zespole Chóru Filharmonii Krakowskiej, wdrożone zostały wszystkie procedury wymagane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny". Filharmonia informuje również, że do zarażenia mogło dojść na jednym z projektów zewnętrznych, który odbywał się w dniach 4 i 5 września. W związku z tym dyrekcja Filharmonii Krakowskiej zakazała uczestnictwa członkom Chóru i Orkiestry Filharmonii w jakichkolwiek nagraniach i występach zewnętrznych. Dyrekcja postanowiła również zakupić 100 testów na obecność COVID-19, na które będą kierowani pracownicy po wystąpieniu objawów zarażenia.

Może cię zainteresować także: Prezydent Warszawy zachęca do głosowania w Budżecie Obywatelskim. Na co głosował Trzaskowski

W tym tygodniu także: Śnięte ryby w Wiśle. Czy to efekt awarii w "Czajce"