W jednej z kamienic na Podgórzu rozegrał się prawdziwy dramat dla ptaków. Po odebraniu zgłoszenia o podejrzeniu, że w jednym z mieszkań nielegalnie trzymane są zwierzęta, sprawą zainteresowała się policja.

Co się wydarzyło?

Inspektorzy z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którzy weszli do mieszkania zastali na miejscu niepokojący widok.

fot. KTOZ

Na miejscu znaleziono stosy śmieci i brudu oraz ptaki takie jak gołębie i sroki, z których wiele było pozamykanych w klatkach i już nie żyło.

fot. KTOZ

Ostatecznie zdołano uratować zaledwie 60 ptaków, które przetransportowano do weterynarza.

"Nie wiemy, kim była osoba wynajmująca, nie wiemy dlaczego „akcja” w lokalu miała miejsce tak późno - bo o tym, że koszmar trwał dłuższy czas, świadczyły wysuszone na wiór szkielety ptaków, potworna ilość śmieci i nagromadzenie robactwa - tak spektakularnych efektów nie osiąga się w krótkim czasie" – mówią zszokowani inspektorzy.

Obecnie toczy się już postępowanie w tej sprawie.

To też może cię zainteresować: Kraków: nowe kąpielisko z ładną plażą jest już otwarte. Czy warto się tam wybrać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: mniej pasów dla samochodów, więcej tras dla rowerzystów. Miasto przebudowało jedną z ulic i wskazało nowy kierunek dla komunikacji w Krakowie

O tym się mówi: Kraków: spełniły się przewidywania ekspertów. Miasto trafiło do żółtej strefy. Jakie obostrzenia obowiązują od dzisiaj