Urząd Miasta poinformował, że kończy się już przebudowa ulic Krakowskiej i Dietla w ramach Krakowskiej Tarczy dla Mobilności.

„Wykorzystując okazję zmniejszonego ruchu w rejonie objętym pracami Zarząd Dróg Miasta Krakowa wyremontował ulicę Dietla. Zakończenie powyższych prac jest dobrą okazją do kompleksowego usystematyzowania organizacji ruchu na tej ulicy” - tłumaczy Sebastian Kowal z magistratu.

Co się zmieniło?

Przede wszystkim zmieniły się zasady organizacji ruchu, na którym mają skorzystać wszyscy zainteresowani czyli kierowcy, rowerzyści i piesi.

fot. Gazeta Krakowska

Na ulicy Dietla kosztem sporej części jezdni postanowiono raz na zawsze skończyć z parkowaniem samochodów na chodnikach i wyznaczono aż 130 miejsc postojowych oraz 3 stanowiska typu kiss&ride.

Z kolei dla rowerzystów wydzielono nową drogę rowerową, która ma być dla nich bezpiecznym rozwiązaniem.

fot. Gazeta Krakowska

Do sporych zmian będą musieli przyzwyczaić się kierowcy, dla których został jeden pas do jazdy. Zarząd Transportu Publicznego przekonuje jednak, że przepustowość na ulicy Dietla nie tylko się nie pogorszy, ale się nawet poprawi.

Ma to się stać dzięki wyłączeniu sygnalizacji świetlnej na całym odcinku poza skrzyżowaniem z ul. Krakowską i Stradomską.

Wszystkie prace maja zakończyć się w połowie września.

To też może cię zainteresować: Kraków: nowe kąpielisko z ładną plażą jest już otwarte. Czy warto się tam wybrać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: radni pokłócili się o śmieci. Władze miasta forsują swoje rozwiązanie. Ile krakowianie w końcu będą płacić za odbiór odpadów

O tym się mówi: Kraków: spełniły się przewidywania ekspertów. Miasto trafiło do żółtej strefy. Jakie obostrzenia obowiązują od dzisiaj