Podczas ostatniej sesji, radni wdali się w burzliwą dyskusje odnośnie uchwały ws. podwyżki opłat za odbiór odpadów.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz klubu Łukasza Gibały postulowali o odrzucenie rozwiązania i poczekanie na nowelizację ustawy, która da możliwość wprowadzenia niższych stawek.

Z kolei radni KO oraz klubu prezydenta Majchrowskiego przekonują, że na chwilę obecną nowa uchwała jest najlepszym rozwiązaniem.

„Nie możemy bazować na projektach ustaw, tylko na prawie obowiązującym w danym momencie. Nie wiadomo, kiedy nowe przepisy wejdą i czy w ogóle wejdą w życie, a sytuacja jest nagląca” – tłumaczył Łukasz Wantuch.

Ile krakowianie zapłacą za śmieci?

Zgodnie z propozycją prezydenta Krakowa, stawka za odbiór odpadów wyniesie od osoby 25,51 zł w razie segregacji, i 51,02 zł bez niej.

fot. krakow.pl

Pomimo sprzeciwu części radnych, obóz prezydencki oraz KO mają większość dlatego uchwała prawdopodobnie zostanie zatwierdzona podczas następnego posiedzenia Rady Miasta we wrześniu.

Jeśli tak się stanie, zmiany stawek opłat wejdą w życie 1 listopada.

To też może cię zainteresować: Kraków: poważne modyfikacje w ruchu drogowym na jednej z ulic. Czego mogą się spodziewać kierowcy i rowerzyści

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: miasto może trafić do „żółtej strefy”. Wskazuje na to szybko wzrastająca liczba zakażeń. Jakie obostrzenia mogą czekać krakowian

O tym się mówi: Kraków: dym unosił się nad miastem. Jest jedna poszkodowana osoba. Co się wydarzyło