Zarząd Transportu Publicznego poinformował, że wprowadzane są już zmiany w ramach Krakowskiej Tarczy dla Mobilności na ulicy Dietla.

Oznacza to spore modyfikacje w ruchu drogowych oraz dobrą wiadomość dla rowerzystów.

Co się zmieniło?

Na jezdni na ul. Dietla wymalowano już pas do parkowania samochodów, a od strony Kazimierza wyznaczono już trasę dla rowerów.

Podobne rozwiązanie działa już na Moście Grunwaldzkim i jest częścią większych zmian, które ułatwią życie rowerzystom w Krakowie.

fot. motofakty.pl

Z kolei kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do jednego pasa do jazdy. Zarząd Transportu Publicznego przekonuje jednak, że przepustowość na ulicy Dietla nie tylko się nie pogorszy, ale się nawet poprawi.

Ma to się stać dzięki wyłączeniu sygnalizacji świetlnej na całym odcinku poza skrzyżowaniem z ul. Krakowską i Stradomską.

To też może cię zainteresować: Kraków: awaria wodociągów w kilku miejscach. Wodociągi informują o przerwach w dostawie wody

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: miasto może trafić do „żółtej strefy”. Wskazuje na to szybko wzrastająca liczba zakażeń. Jakie obostrzenia mogą czekać krakowian

O tym się mówi: Kraków: dym unosił się nad miastem. Jest jedna poszkodowana osoba. Co się wydarzyło