Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie podała, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono COVID-19 u kolejnych 118 osób w województwie małopolskim.

Pozytywny wynik w kierunku SARS-CoV-2 otrzymało 61 kobiet oraz 57 mężczyzn, w wieku od 7 do 91 lat.

Najwięcej nowych zakażeń wykryto w Krakowie, bo aż 29. Reszta to osoby mieszkające w powiecie nowotarskim (25), krakowskim (10), nowosądeckim(7), brzeskim (5), limanowskim (5), olkuskim (5), bocheńskim (4), dąbrowskim(4), myślenickim (4), tarnowskim (4), wielickim (4), gorlickim (3), miechowskim (3), oświęcimskim (3), chrzanowskim (1), tatrzańskim (1) i wadowickim (1).

fot. WSSE w Krakowie

Wyzdrowiały 157 kolejnych osób. Zmienił się niestety także bilans zgonów. Z powodu koronawirusa zmarło sześć osób.

Wśród nich są 90-latek z Krakowa, 91-letni mężczyzna z powiatu nowotarskiego, 88-latek, 77 latek oraz 54-letnia kobieta z powiatu nowosądeckiego, a także 82-latka z powiatu wadowickiego. Wszyscy cierpieli na choroby współistniejące.

Od początku pandemii w województwie zakaziło się już 6756 osób, z czego wyzdrowiało 2866, a zmarło 119.

To też może cię zainteresować: Kraków: awaria wodociągów w kilku miejscach. Wodociągi informują o przerwach w dostawie wody

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: miasto może trafić do „żółtej strefy”. Wskazuje na to szybko wzrastająca liczba zakażeń. Jakie obostrzenia mogą czekać krakowian

O tym się mówi: Małopolska: będą spore zmiany w rozkładach pociągów. Czego mogą oczekiwać podróżujący