W piątek 7 sierpnia Łukasz Kmita zastąpił Piotra Ćwika na stanowisku wojewody małopolskiego. O decyzji Mateusza Morawieckiego poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Powody tej decyzji nie są znane. W kuluarach mówi się o tarciach w Prawie i Sprawiedliwości pomiędzy Beatą Szydło i obecnym premierem, którego protegowanym jest właśnie Łukasz Kmita.

Kim jest nowy wojewoda?

Łukasz Kmita jest działaczem PiS z Olkusza. Ma 35 lat i do tej pory był radnym w powiecie olkuskim oraz szefem lokalnych struktur partii.

fot. kurierolkuski.pl

Ukończył administrację europejską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu gdzie dalej mieszka wraz z żoną Alicją.

W ciągu ostatnich lat dorobił się bogatego doświadczenia na wyższych stanowiskach. Był między innymi dyrektorem biura posła Jacka Osucha, a także dyrektorem krakowskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

To też może cię zainteresować: Małopolska: gdzie można zapłacić używając bonu turystycznego? Warto sprawdzić listę miejsc i firm w województwie małopolskim

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małopolska: lista zakażonych koronawirusem szybko wzrasta. Sanepid podał dane na poniedziałek

O tym się mówi: Kraków: policjanci kontrolują przestrzeganie rygoru sanitarnego. Krakowianie nie wypadli zbyt dobrze