W tym tygodniu notujemy rekordowe wzrosty zakażeń koronawirusem w Polsce.

Również w Małopolsce służby informują o wielu nowych przypadkach i ogniskach COVID-19 obejmując swoim nadzorem już ponad 12 tysięcy osób.

Z tego powodu coraz więcej ludzi zgłasza się do badania w kierunku SARS-CoV-2.

Ogromne kolejki

Do punktu pobrań drive-thru w Krakowie pod Tauron Areną można zauważyć długą kolejkę samochodów. W czwartek sięgała ona aż alei Pokoju.

fot. gazetakrakowska.pl

Z powodu gwałtownego wzrostu zakażeń, mieszkańcy Małopolski coraz częściej są zaniepokojeni sytuacją i decydują się na prywatne wykonanie testu.

W punkcie mobilnym można go wykonać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-13:00, a w weekendy od 8:00 do 12:00. Koszt wynosi 495 złotych.

Dla przedstawicieli medycznych zawodów badanie jest bezpłatne.

fot. gazetakrakowska.pl

Jak wygląda test w punkcie drive-thru?

Osoba, która chce sprawdzić czy jest zakażona podchodzi pieszo lub podjeżdża swoim samochodem do wyznaczonego punktu gdzie pracownik pobiera przez uchylone okno wymaz z gardła.

Na wynik czeka się do 48 godzin.

To też może cię zainteresować: Małopolska: koronawirus zbiera swoje żniwo. Raport sanepidu na piątek informuje o wielu nowych zakażeniach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kraków: IMGW wydało pomarańczowy alert dla Krakowa i większości województwa. Czekają nas niebezpieczne dla zdrowia upały

O tym się mówi: Małopolska: policja i sąd poszukują tego mężczyzny. Widziałeś, zadzwoń