Nowe dane

W ciągu ostatniej doby w województwie małopolskim potwierdzono 145 nowych zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało z kolei zaledwie 25 osób.

Zgodnie z nowym raportem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z piątku 7 sierpnia widać też, że zmarły trzech kolejnych pacjentów.

Są to osoby mieszkające w powiecie bocheńskim.

Sytuacja w Małopolsce

Od marca w województwie małopolskim pozytywny wynik w kierunku SARS-CoV-2 otrzymało 4286 osób, z czego zmarło 79 pacjentów. Tzw. ozdrowieńców mamy z kolei a wyzdrowiało 1814.

Obecnie w Małopolsce niepokoi liczba aktywnych i niewyleczonych zakażeń, których jest razem 2 383, z czego aż 211 musi być hospitalizowanych z powodu złego stanu zdrowia.

Służby nadzorują aktualnie 12664 osób.

Najgorsza sytuacja jest na razie w powiecie nowodądeckim i Nowym Sączu, które znalazły się w czerwonej strefie. Mieszkańcy muszą się liczyć z powrotem obostrzeń.

To też może cię zainteresować: Małopolska: minister zdrowia zapowiada powrót obostrzeń. Czerwone strefy również w województwie małopolskim

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kraków: z Wawelu ruszyła 40. Piesza Pielgrzymka Krakowska. Jak wygląda w obliczu pandemii koronawirusa

O tym się mówi: Małopolska: policja i sąd poszukują tego mężczyzny. Widziałeś, zadzwoń