Już wkrótce odbędzie się kolejna odsłona Nocy Cracovia Sacra. Jako, że w tym roku przypada 100. Rocznica urodzin papieża Jana Pawła II, imprezie przewodzi hasło „Sztuka Sakralna – w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”.

W Krakowskich zakonach i kościołach będzie można zwiedzać nieudostępnione na co dzień zabytki czy wystawy, a także wysłuchać niezwykłego koncertu.

Wstęp jest darmowy na wszystkie wydarzenia, ale z powodu pandemii koronawirusa liczba uczestników musi być ograniczona. Obowiązują wejściówki oraz dostosowanie się do zasad rygoru sanitarnego.

Wystawy i koncert

Interesujące wystawy i pamiątki będzie można zobaczyć 14 i 15 sierpnia w klasztorze Karmelitów w Krakowie „Na Piasku”, kościele św. Józefa, Opactwie Cystersów w Mogile, klasztorze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, Opactwie św. Wojciecha Mniszek Benedyktynek w Staniątkach oraz w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie.

Uroczysty koncert Capelli Cracoviensis odbędzie się w piątek 14.08. o godzinie 19:30 w kościele św. Łazarza.

To też może cię zainteresować: Małopolska: koronawirus nie odpuszcza. Sanepid informuje o ponad setce nowych zakażeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kraków: bary mleczne dalej cieszą się sporą popularnością. Gdzie można zjeść tanio i smacznie w mieście

O tym się mówi: Kraków: szpital największym ogniskiem koronawirusa w mieście. Placówka zamyka kolejne oddziały