Można już skorzystać z nowej trasy zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu, która umożliwi zobaczenie jednych z bardziej tajemniczych miejsc, które do tej pory nie były dostępne dla turystów.

Jakie nowości czekają zwiedzających?

Podążając nową trasą będzie można zobaczyć dziedziniec Batorego, a także rezerwat archeologiczny dawnego kościoła św. Gereona.

„Nowa trasa jest poszerzeniem oferty zwiedzania plenerowego i odkrywa przed zwiedzającymi najstarsze zachowane fragmenty zamku” – zachęca turystów Sławomir Majoch, wicedyrektor Wawelu.

Przewodnicy opowiedzą także o odkryciach archeologicznych i pokażą niezwykłe budowle z faz romańskiej oraz gotyckiej, które się na siebie nałożyły w przyziemiu, pomiędzy dziedzińcem Batorego a dziedzińcem Arkadowym.

fot. pixabay

Świątynia romańska św. Gereona według badań powstała w XI wieku jako kaplica pałacowa, a budowla w gotyckim stylu gotyckiej funkcjonowała jako kaplica św. Marii Egipcjanki.

To też może cię zainteresować: Kraków: wkrótce rusza kolejny remont wiaduktu. Kierowcy muszą przygotować się na korki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kraków: jaka jest jakość powietrza w mieście we wtorek? Czy stanowi ono zagrożenie dla mieszkańców

O tym się mówi: Kraków: znany jest finał sprawy rodziny, która nie chciała się poddać kwarantannie. Potrzebna była interwencja policji