Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", choć Dominika ma zaledwie 9 lat, przyszło jej stoczyć bardzo ciężką walkę. Dziewczynka cierpi na ostrą białaczkę szpikową. Jak na razie, w bazie potencjalnych dawców nie udało się znaleźć bliźniaka genetycznego dla dziewczynki. Fundacja DKMS prosi o pomoc.

Waleczna Dominika

9-letnia Dominika jest bardzo wesołą i mądrą dziewczynką. Jej pasją jest gra w szachy. Pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie medale w zawodach nie tylko na szczeblu krajowym, ale także międzynarodowym. Niestety od roku musi się mierzyć z innym przeciwnikiem - ostrą biłaczką szpikową.

"Wszystko potoczyło się błyskawicznie. 1 lipca o godzinie 10 byliśmy z Dominiką na badaniach. Pobrano jej krew. Już o godzinie 14 dostaliśmy wiadomość z laboratorium, że pilnie musimy skonsultować wyniki z lekarzem. O godzinie 19 byliśmy już na SOR i tam pozostaliśmy na wiele miesięcy" - powiedział ojciec dziewczynki, Krzysztof Chomik.

Dominika była leczona farmakologicznie. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia leczenie zasadnicze się zakończyło. Została wprowadzona terapia pomocnicza. " Życie naszej rodziny powoli zaczęło wracać do normy. Przede wszystkim wróciliśmy do domu. Zaczęliśmy snuć plany" - dodał pan Krzysztof. Niestety w czerwcu tego roku, stan Dominik znów się pogorszył.

gazetakrakowska.pl

Powrót do szpitala

Dominika musiała wrócić do szpitala. Niestety tym razem leki i chemioterapia nie wystarczą. Dziewczynka została zakwalifikowana do przeszczepu szpiku. "Walczymy o powrót do zdrowia naszej córeczki. Wierzymy, że przyjdzie czas, gdy Dominika wygra tę rozgrywkę i będzie miała chorobę w szachu” - powiedział pan Krzysztof.

"Zarejestruj się do bazy potencjalnych dawców szpiku. To nie boli, a może uratować ludzkie życie. Życie dzieci, tak upragnionych przez rodziców" - prosi mama dziewczynki, pani Monika. Aby pomóc Dominice lub innym pacjentom wystarczy kliknąć tutaj, żeby otrzymać darmowy pakiet rejestracyjny do domu. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna.

dkms.pl

Rozważaliście kiedyś rejestrację w bazie dawców szpiku?

To też może cię zainteresować: Kraków: nowe ognisko koronawirusa. Już 6 osób zakażonych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wyszedł z domu i zaginął bez śladu. Trwają poszukiwania 89-letniego pana Józefa, może potrzebować pilnej pomocy medycznej

O tym się mówi: Kolejne gwałtowne zmiany pogody w Polsce. Synoptycy przewidują niezwykle trudny sierpień. O co chodzi