Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", w tym roku Festiwal Tańców Dworskich będzie można oglądać nie tylko na żywo, ale także za pośrednictwem Internetu. 21. edycja festiwalu odbywa się pod hasłem "Kraków tańcem malowany" i zainaugurował ją spektakl "Wokół Wita Stwosza".

Wyjątkowy festiwal

Spektakl "Wokół Wita Stwosza" przedstawiał sceny z XV-wiecznego Krakowa. To właśnie one były dla słynnego twórcy ołtarza z kościoła Mariackiego inspiracją do stworzenia poszczególnych kwater poliptyku. Stroje tancerzy odwzorowywały te uwiecznione na ołtarzu, a ich taniec stylem i technikom oddawał choreografię dawnych mistrzów.

Balet Cracovia Danza zabierze wielbicieli tańców dawnych w wyjątkową podróż opowiadając historie o zabytkach i postaciach związanych z dawnym Krakowiem - od średniowiecza po barok. Będzie można zobaczyć autentyczne tańce z minionych epok, a także taneczne rekonstrukcje.

Jak było w ostatnią niedzielę możecie zobaczyć poniżej.

gazetakrakowska.pl

gazetakrakowska.pl

gazetakrakowska.pl

Więcej o festiwalu przeczytacie tutaj.

Jak podoba się wam taka podróż w czasie?

To też może cię zainteresować: Kraków: przerwy w dostawie wody. Mieszkańcy tych ulic muszą się liczyć z utrudnieniami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport na temat koronawirusa. Jak wygląda sytuacja w naszym kraju na dzień 20 lipca

O tym się mówi: Tuż po ślubie Jacek Kurski z żoną i Jarosławem Kaczyńskim wybrali się w zaskakujące miejsce. Dokąd