Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie podała w godzinach porannych nowe informacje odnośnie sytuacji w Małopolsce.

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono aż 43 nowe przypadki COVID-19. Służby podały też dal porównania, że wyleczono z kolei 16 pacjentów.

Ponownie zmienił się także bilans zgonów. Zmarła osoba mieszkająca w powiecie limanowskim, co daje już 47 ofiar śmiertelnych koronawirusa w województwie.

Koronawirus w Malopolsce

Od marca w województwie małopolskim zachorowało łącznie 2173 ludzi. Aktywnych i niewyleczonych zakażeń jest obecnie 702, z czego w szpitalach przebywa już 115 osób.

Łącznie wyleczono już 1419 zakażonych. Zwiększyła się także liczba ludzi objętych nadzorem sanepidu. Jest ich już ponad 6,3 tys. osób.

Koronawirus w Polsce

Łącznie od marca w naszym kraju potwierdzono zakażenie u 38 457 osób, spośród których 1588 zmarło.

To też może cię zainteresować: Kraków: nowe informacje w sprawie wykrycia koronawirusa u kobiety podróżującej komunikacją miejską w Krakowie, a potem samolotem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małopolska: kolejne ognisko koronawirusa w województwie. Sanepid szuka uczestników koncertu i prosi o kontakt

O tym się mówi: Kraków: kierowców czekają kolejne utrudnienia w mieście. Wyznaczono już objazdy