Od kilku dni media w Krakowie informują o wykryciu koronawirusa u 47-letniej kobiety, która 7 lipca podróżowała komunikacją miejską na lotnisko w Balicach, a następnie poleciała na Islandię.

Obowiązkowe badania

Jak ustaliły służby, wcześniej kobieta nie wykazywała żadnych objawów chorobowych. Koronawirus u mieszkanki Krakowa wykryto dopiero na lotnisku w Keflaviku na Islandii. Państwo wprowadziło tam wobec turystów obowiązkowe poddanie się bezpłatnym testom.

Po polskiej stronie podjęto na razie decyzję o poddaniu kwarantannie czterech pracowników portu lotniczego w Balicach.

"Jeśli chodzi o pasażerów samolotu, którym podróżowała kobieta to w stosunku do nich Islandia wdrożyła swoje procedury" – mówi przedstawicielka WSSE w Krakowie.

Służby apelują do współpasażerów

Krakowski sanepid apeluje dalej o zgłoszenie się współpasażerów kobiety z komunikacji miejskiej.

fot. se.pl

Chodzi tutaj o osoby, które 7 lipca korzystały z połączenia autobusowego nr 503 na trasie Nowy Bieżanów Południe – Górka Narodowa Wschód o godzinie 11.15, a także nr 252 relacji osiedle Podwawelskie – Kraków Airport około godziny 11.40.

Do tej pory zgłosiło się już 13 pasażerów, którzy zostali objęci nadzorem. Zgłaszać się można dzwoniąc pod nr: 602 347 817 lub (12) 684 40 33.

To też może cię zainteresować: Małopolska: smutne wiadomości z sanepidu. Odnotowano kolejny wzrost w danych dla województwa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 30 lat temu miasto wyglądało inaczej. Rozpoznajecie te miejsca? Widać co się pozmieniało przez ten czas w Krakowie [ZDJĘCIA]

O tym się mówi: Kraków: kierowców czekają kolejne utrudnienia w mieście. Wyznaczono już objazdy