W tych wyborach są możliwe dwa sposoby głosowania. Będzie można zagłosować korespondencyjnie lub w lokalu wyborczym.

W Krakowie jest ustalonych 405 stałych obwodów wyborczych. Lokale umiejscowione są m.in. w placówkach edukacyjnych, domach studenckich, więzieniach i szpitalach.

Głosować można od godz. 7 do godz. 21 stawiając znak X przy nazwisku jednego kandydata.

Na czym polega głosowanie korespondencyjne?

Głosować korespondencyjnie mogą wszyscy wyborcy ujęci w spisie wyborców Gminy Miejskiej Kraków.

Zamiar musi zostać zgłoszony do 16 czerwca i może być dokonane elektronicznie, ustnie w Urzędzie lub wrzucając formularz do urny przy: pl. Wszystkich Św. 3-4, ul. Wielickiej 28a, al. Powstania Warszawskiego 10 lub na os. Zgody 2. Więcej informacji można uzyskać pod nr 12 616 1900.

Wyjątkiem są wyborcy podlegający kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Takie osoby mają czas na zgłoszenie do 23 czerwca.

fot. pixabay

Każdy otrzyma pakiet wyborczy, w którym jest: karta do głosowania, instrukcja, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu, koperta na kartę do głosowania oraz zwrotna, na której trzeba napisać adres i numer obwodowej komisji wyborczej.

Koperty zwrotne od wyborców głosujących korespondencyjnie zostaną dostarczone przez pocztę i UM do komisji wyborczych. Istnieje też opcja dostarczenia ich osobiście lub pośrednio przez upoważnione osoby.

Zobaczcie o czym jeszcze pisaliśmy: Sanepid podaje nowe informacje. Wzrost zakażeń COVID-19 w województwie

Portal Życie Kraków pisał również o: Właściciel rozerwanego balonu widokowego szacuje straty. Sobotnia burza zaskoczyła wszystkich [WIDEO]

A także: COVID-19 wykryty w kolejnej krakowskiej instytucji