Podczas inauguracji roku akademickiego na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Tadeusz Rydzyk wręczył medal Medal Pro Ecclesia et Patria („dla Kościoła i ojczyzny”). Kogo i za co wyróżnił duchowny?

Zdaniem Rydzyka medal trafił w ręce osoby, która w pełni na niego zasłużyła. Według Duchownego jest nim Szczepan Wójcicki, główny sponsor wyświetlanych w telewizji ,,Trwam” filmów, takich jak „Zmierzch – ofensywa ideologii gender” oraz „Gender – tęczowa rewolucja”.

Proszę popatrzyć na film „Zmierzch” i film „Gender”. Warto. To wszyscy powinni zobaczyć. Warto zobaczyć, żeby się dowiedzieć, co idzie na nas, co nas może zniszczyć. Bardzo dziękuję za to, co pan robi – mówił Rydzyk, wręczając medal.

Na inauguracji nie zabrakło również polityków PiS. Wśród gratulujących znalazł się również Jarosław Kaczyński:
– Państwu, którym zostaną wręczone medale Pro Eclesia et Patria oraz nagroda dla najlepszego absolwenta, gorąco gratuluję tych zaszczytnych wyróżnień – powiedział.

Nie mogło zabraknąć również słów uznania od Prezydenta Andrzeja Dudy, który napisał:

Chcę też wyrazić uznanie dla mecenasów uczelni, którzy w tym wyjątkowym dniu otrzymają medale Pro Ecclesia et Patria. Wszystkim z państwa dziękuję za to, że razem współtworzą państwo to wyjątkowe dzieło harmonijnie, łącząc realizację celów kształceniowych z pogłębioną formacją duchową i patriotyczną – pisał w liście Andrzej Duda.

Całe wydarzenie spotkało się z negatywną krytyką, głównie wśród polityków lewicy, ale także komentujących internautów.

Zobacz czym zaskoczyła Jarosława Kaczyńskiego Posłanka PO. Pisaliśmy o tym tutaj: POSŁANKA PO ZASKOCZYŁA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO! „JESTEŚMY RODZINĄ!”

Poznaj najlepsze pomysły na Halloweenowe przekąski: PROSTE PRZEKĄSKI NA IMPREZĘ HALLOWEENOWĄ, CZYLI JAK ZACHWYCIĆ GOŚCI!

Ewelina Rozworska