W przyszłym miesiącu miliony Polaków dostaną wyższą wypłatę. Wynagrodzenie za październik będzie wyższe dzięki obniżeniu stawki PIT z 18 do 17 proc. Osoby zarabiające najniższą krajową otrzymają 43 zł więcej. W skali całego roku daje to kilkaset dodatkowych złotych w portfelu.

Portal Biznes Info przypomina, że wyższą pensje dostanie nawet 25 milionów Polaków. Obniżony podatek nie będzie bowiem dotyczyć jedynie osób zatrudnionych na umowę o pracę, ale również pracujących na umowie-zleceniu lub umowie o dzieło.

Zmieniona z 18 proc. na 17 proc. stawka podatku PIT zaczęła obowiązywać od 1 października. Dzięki temu wynagrodzenie w listopadzie będzie średnio o kilkadziesiąt złotych wyższe dla milionów Polaków.

Osoby zarabiające najniższa krajową, czyli 2250 złotych brutto, a netto 1634 zł, odbiorą wypłatę wyższą o 43 złote. Pracownicy zarabiający netto 2296 zł, co stanowi średnią w małych miastach, otrzymają o 48 złotych więcej. Jeśli czyjaś wypłata wynosi 3439 złotych netto, czyli średnia dla „budżetówki”, od listopada będzie zarabiać o 62 złote więcej.

Zyskają też emeryci i renciści. Osoby pobierające najniższą emeryturę wynoszącą 935 złotych będą dostawać teraz o 8 złotych więcej.

Chcesz zarabiać jeszcze więcej? Jest na to realny sposób: CHCESZ ZARABIAĆ WIĘCEJ? SPRAWDŹ, JAK DOSTAĆ OBOWIĄZKOWĄ PODWYŻKĘ!

Wydaje się, że Kasia Tusk nie narzeka na swoje zarobki. Tak przynajmniej można wywnioskować na podstawie jej stylizacji: CÓRKA DONALDA TUSKA CHWALI SIĘ LUKSUSOWYMI GADŻETAMI! PODCZAS SPACERU MIAŁA NA SOBIE M.IN. TOREBKĘ ZA 5 TYS. ZŁ

Joanna Tec