Wywalczenie awansu przez reprezentację Polski na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy poskutkowało zmianą pozycji naszej kadry w rankingu FIFA. W najnowszym zestawieniu biało-czerwoni awansują o jedną pozycję, wyprzedzając USA.

Październik dla kadry prowadzonej przez Jerzego Brzęczka był bardzo udany. Pod jego wodzą zespół odniósł dwa zwycięstwa w eliminacjach do EURO 2020, których efektem był awans na tę imprezę na dwie kolejki przed zakończeniem rundy kwalifikacyjnej. Polacy najpierw bez większych problemów pokonali Łotwę 3:0, zaś trzy dni później na Stadionie Narodowym w Warszawie rozprawili się z Macedonią Północną, wygrywając 2:0.

Dzięki takiemu bilansowi Polacy zaliczą awans w najnowszym zestawieniu rankingu FIFA, który zostanie opublikowany 24 października. Reprezentacja Jerzego Brzęczka przesunie się z 22 na 21 pozycję i przeskoczą w ten sposób kadrę Stanów Zjednoczonych.

Na samym szczycie rankingu nie dojdzie do żadnych zmian. Pierwsze miejsce w dalszym ciągu będzie przypadało Belgom, zaś na dwóch pozostałych miejscach na podium znajdą się Francja i Brazylia. W czołowej dziesiątce awans o jedną pozycję zanotują Urugwaj (na 5. miejsce) i Chorwacja (na 7. miejsce).

Zobacz także: „LEPIEJ ŚPIEWA NIŻ WIĘKSZOŚĆ TYCH GWIAZDECZEK”. UKRYTY TALENT ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! [WIDEO]

Pisaliśmy również o: NIEBYWAŁY GOL POLSKIEGO PIŁKARZA. JAK ON TO ZROBIŁ?! [WIDEO]

Źródło: „Sportowefakty.wp.pl”