Dzisiaj od godziny 6:00 do 22:00 trwa policyjna akcja „Prędkość”. Na polskie drogi wyszło 5 tysięcy policjantów, którzy będą z większą dokładnością kontrolować kierowców. Chodzi przede wszystkim o nadmierną prędkość, ale funkcjonariusze będą zwracać uwagę na wszystkie zachowania powodujące zagrożenia na drogach.

Policja informuje, że głównym celem dzisiejszej akcji jest ograniczenie liczby kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Mundurowi będą wyposażeni w radiowozy oznakowane i nieoznakowane, ręczne mierniki prędkości oraz wideorejestratory.

– Ta akcja jest bardzo potrzebna, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia z Warszawy, gdzie w wypadku drogowym zginął ojciec ratujący swoje dziecko i żonę. To wydarzenie pokazało, że jeśli wyłączymy uwagę, a włączymy prędkość, to ruch drogowy może stać się czymś skrajnie niebezpiecznym – podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze będą zwracać też szczególną uwagę na każdy przykład łamania przepisów oraz zachowania kierowców, które mogą powodować zagrożenia na drodze.

Policyjna akcja jest potrzebna, ponieważ sytuacja na polskich drogach jest coraz gorsza. Komenda Główna Policji podała, że od początku roku w wypadkach zginęło ponad 2,3 tysiąca osób. Dla porównania w 2018 roku zginęło na drogach 2,2 tysiąca osób.

– Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – apeluje policja.

Kilka dni temu informowaliśmy również o policyjnej akcji „Truck&Bus”: KOLEJNA ZMASOWANA AKCJA POLICJI JUŻ DZISIAJ! SZYKUJĄ SIĘ LICZNE KONTROLE!

Sprawdź także: PROGNOZA POGODY NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. NA CMENTARZ UDAMY SIĘ W LETNICH UBRANIACH CZY KOŻUCHACH?

Źródło: „tvn24.pl”