Skrzydłokwiat, a właściwie Spathiphyllum, należy do najpopularniejszych roślin domowych. Chętnie sadzony jest w doniczkach, ponieważ nie potrzebuje specjalnej uprawy, a przy tym pięknie kwitnie. Naukowcy postanowili zająć się jego właściwościami. Przeczytaj do końca, a na pewno zechcesz go mieć w swoim domu.

Jego cudownymi właściwościami postanowili zająć się naukowcy NASA. Badania wykazały, że niepozorny kwiat ma zdolności do wchłaniania groźnych związków chemicznych obecnych w naszym otoczeniu, między innymi formaldehyd, benzen, ksylen, trichloroeten czy tlenek węgla, potocznie nazywany czadem.

Roślina nawilża powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajduje, oddając wilgoć do otoczenia. To istotne szczególnie w chłodnych porach roku, kiedy notorycznie odkręcamy kaloryfery, w efekcie czego powietrze staje się suche. Jest również idealny dla alergików.

Jednak spełnia on swoje prozdrowotne funkcje jedynie, kiedy jego liście nie są pokryte kurzem, a kwiat jest podlany.

Kolejnym zbawienną właściwością jest jego dobra energia. Według feng shui najwięcej pozytywnej życiodajnej energii chi wytwarzają rośliny kwitnące oraz dużych rozmiarów. Skrzydłokwiat jest wręcz idealny do odprężenia i wyciszenia.

Zobacz także: TWÓJ ULUBIONY KWIAT MÓWI O TYM KIM JESTEŚ. WYBIERZ JEDEN Z NICH I SPRAWDŹ

Może zainteresować Cię również ten temat: CZY JEST MOŻLIWE SZCZĘŚLIWE ŻYCIE POMIMO WYRZECZEŃ FIT? OTO SPOSOBY!

Źródło: „onet.pl”