Jeż to jeden z najbardziej uroczych zwierzątek! Wystarczy obejrzeć kilka zdjęć z tymi wyjątkowymi stworzeniami, aby błyskawicznie poprawić sobie humor w nawet najbardziej ponure, jesienne dni.

Okazuje się, że jednym z najskuteczniejszych leków na jesienną chandrę mogą być zdjęcie jeży. Te małe zwierzątka są nie tylko wyjątkowo urocze, ale też pożyteczne, gdyż pomagają regulować populację wielu szkodników.

Jeże często można spotkać w pobliżu domu

Często pojawiają się pobliżu domów, zazwyczaj w poszukiwaniu pożywienia. Niestety często czyhają tam na nie liczne niebezpieczeństwa zarówno ze strony psów i innych zwierząt, jak i ludzi. Co więcej łatwo mogą znaleźć się pod kosiarką lub kołami samochodu. Należy pamiętać, że jeże są częściowo pod ochroną. Ci owadożercy zwalczają wiele szkodników, dlatego są bardzo cenione przez leśników.

Mimo, że jeże nie są typowymi zwierzątkami domowymi, to jednak okazuje się, że istnieje możliwość zaprzyjaźnienia się z nimi. Jeśli podchodzisz do nich ze spokojem i nie masz złych zamiarów jest szansa, że pewnego wieczora ponownie pojawiają się w Twoim ogródku. Jeże w ciągu dnia zazwyczaj znajdują się swoich kryjówkach, a dopiero wraz z zachodem słońca wyruszają na polowanie.

Co więcej jeże są w stanie zaprzyjaźnić się nie tylko z ludźmi, ale też z psami czy kotami. Niektóre ze zdjęć tych zwierzaków z domowymi pupilami niewątpliwie wywołają uśmiech na Twojej twarzy.

Zobacz także: Koty to najbardziej złośliwe zwierzęta na świecie. To nagranie to najlepszy dowód

Może zainteresuje Cię to: Czy jest możliwe szczęśliwe życie pomimo wyrzeczeń fit? Oto sposoby!

Źródło: „Pikio.pl”