Oficjalnie rozpoczęto w Gdańsku okres świąteczny. W weekend oficjalnie włączono miejskie iluminacje oraz choinki, które znalazły się w poszczególnych dzielnicach miasta.

Łącznie już osiem drzewek cieszy oczy mieszkańców. Znajdują się one w Jasieniu przy ul. Damroki 2, Sobieszowie na ul. Turystycznej, Śródmieściu na ul. Wróbla oraz ul. Biskupiej, Osowej w Parku Chirona, Oruni-Św. Wojciecha-Lipce na ul. Gościnnej, Piecki-Mogowo na skrzyżowaniu ul. Bulońskiej i Rakoczego, Wrzeszczu Górnym na ul. Klonowej.

fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Jeszcze dzisiaj w poniedziałek 7 grudnia rozbłyśnie choinka w Nowy Porcie. Wydarzenie z udziałem Moniki Chabior, zastępcy prezydenta Gdańska zaplanowano na godzinę 16:30 na placu ks. Mariana Góreckiego.

Urzędnicy informują, że ozdoby będą zapalane codziennie między 16:00 a 23:00 aż do wtorku 2 lutego 2021 roku.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: innowacyjna technologia w jednym ze szpitali. Sprzęt ma pomóc w zaawansowanej diagnostyce guzów i procesach kwalifikacyjnych do operacji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Świąteczny klimat już można poczuć w Gdańsku. Miasto rozświetlone iluminacjami

O tym się mówi: U prezydent Gdańska wykryto zakażenie koronawirusem. Jak się czuje prezydent Dulkiewicz